top of page

VDA parodų salėje „Titanikas“ – Simono Kuliešio paroda „Observanto kapti“: kviečia pajusti laiko tėkmę

delfi.lt

Apr 11, 2021

Balandžio 15 d. – gegužės 15 d. VDA parodų salė „Titanikas“ (Maironio g. 3, Vilnius) kviečia į Simono Kuliešio „Observanto kapti“ parodą. Kultūros dienos proga atidaromoje parodoje, Simonas Kuliešis nagrinėja laiko tėkmės svarbą tapyboje, jo kaitą ir reikšmę pačiam žiūrovui.

Tapydamas patenki į laiko terpę, kurioje laikas nėra juntamas, jis yra lyg nenusakomas – sudaroma priešprieša, kurioje bandoma pagauti laiką jo nejuntant. Parodos autorius kviečia žiūrovus tapti „paveikslo medžiotojais“, kurie rastų laiko sustoti, žiūrėdami į paveikslus pajustų laiko tėkmę.

„Pastaruoju metu stebėjau upes ir jų krantus, bei vandenyje ir šalia upių gyvenančius gyvūnus. Daug laiko praleidau ieškodamas gamtoje motyvų, tiek eidamas prieš srovę, tiek pasroviui, galėjau ieškoti laike sustingusių akimirkų. Gamtoje, kaip ir tapyboje, juntamas dvigubas laikas, perėjimas lyg į kitą laiką, kur jis atsiduria kitoje dimensijoje ir netenka savo paskirties“, – teigia parodos autorius Simonas Kuliešis.

Autorius kviečia žiūrovą tyrinėti paveikslus, praleisti laiką įdomioje ir teigiamoje aplinkoje, kurioje galima pajusti gamtos pojūtį, nusiraminimą, drauge pasivaikščioti po upių krantus ir pažinti gyvūniją, esančią vandenyje, ieškoti jos museliaujant. Parodos pavadinimo skaitymo reikšmių gali būti daug: „Observanto kapti“ verčiant iš esperanto kalbos į anglų kalbą reiškia „Observer capture“, o į lietuvių kalbą „Stebėtojo laimikis“.


https://www.delfi.lt/kultura/naujienos/vda-parodu-saleje-titanikas-simono-kuliesio-paroda-observanto-kapti-kviecia-pajusti-laiko-tekme-86921307


bottom of page